• Tęczowy wiosenny sweterek w pomarańczowe kwiaty

  59,00 
  Ostatnie sztuki!
 • Cienki sweterek multikolor chaber

  59,00 
  Ostatnie sztuki!
 • Cienki sweterek multikolor mięta

  59,00 
  Ostatnie sztuki!

Swetry damskie – obalamy mity!

Swetry damskie zwykły kojarzyć nam się z sezonem jesienno-zimowym, niskimi temperaturami i obszernymi, zniekształcającymi sylwetkę modelami. Jeśli cały czas towarzyszy Ci takie wyobrażenie, porzuć je czym prędzej! Swetry damskie mogą nam towarzyszyć cały rok i są w stanie podkreślać atuty naszej sylwetki tak samo, jak nasze ulubione bluzki! Jednak aby swetry damskie mogły służyć nam przez lata, należy pamiętać o kilku zasadach.

Swetry damskie – materiał kluczem do sukcesu

Pierwszą rzeczą, jaką musimy wziąć pod uwagę jest materiał naszego swetra. Najpopularniejsze i najtańsze są swetry damskie akrylowe. Ich minusem jest fakt, że nie przepuszczają powietrza i szybko się deformują, plusem – cena oraz łatwa dostępność. Jeśli sztuczne włókno jak akryl lub poliamid jest jedynie niewielką domieszką, możemy zakładać, że sweter jest dość dobrej jakości.

O wiele bardziej polecane są swetry damskie z naturalnych włókien. Kaszmir, alpaka, czy moher pozwolą skórze oddychać i zapewnią duży komfort termiczny. Są przy tym miękkie, nie mechacą się, ani nie gniotą. Minusem jest tu zapewne cena. Wymienione przędze są towarem ekskluzywnym, jednak decydując się na nie, możemy być pewni wysokiej jakości wyrobu. Bardziej ekonomiczną opcją jest zwykła wełna owcza.

Swetry damskie od strony praktycznej

Swetry damskie mogą występować zarówno w wersji zimowej, jak i wiosennej. Te pierwsze cechują się gęstym splotem, co zapewnia nam wysoki komfort termiczny. Z tego względu przy niższych temperaturach często wystarczają nam przejściowe płaszcze damskie. Na cieplejsze kurtki damskie stawiamy wtedy, kiedy nasze swetry cechują się luźniejszym splotem, a więc przepuszczają więcej powietrza.

Swetry damskie to także ogromny wybór krojów i fasonów, a co za tym idzie – bogactwo stylizacji. Do tych oversize zakładaj wąskie spodnie damskie. Golfy pasują do ołówkowych spódnic midi, natomiast grube swetry damskie o warkoczowym splocie łącz z jeansami w stylu boyfriend.