Płaszcze pikowane damskie nowej generacji

Kilka lat temu płaszcze pikowane damskie stanowiły hit każdego sezonu jesienno-zimowego. Potem słuch o nich zaginął, jednak ostatnimi czasy płaszcze pikowane damskie znów wracają do łask! Nie są jednak wierną kopią kurtek, które królowały w pierwszych latach XXI wieku. Obecnie posiadają o wiele bardziej wysmakowaną formę i szersze spektrum użycia. Nie są już wyłącznie okryciami sportowymi, ale z powodzeniem zastępują klasyczne futerka i dopasowane płaszcze zimowe.

Jak zmieniły się płaszcze pikowane damskie?

Dzisiejsze płaszcze pikowane damskie nie są projektowane z wyłącznym nastawieniem na wysoki komfort termiczny. Bez problemu odnajdziemy więc piękne jesienne i wiosenne płaszcze pikowane damskie, które są lżejszą i zgrabniejszą wersją dawnych puchówek. W takiej odsłonie możemy łączyć je z przytulnymi lecz swobodnymi częściami gareroby: sukienki dzianinowe i swetry oversize sprawdzą się tu znakomicie.

Nowatorstwo w podejściu do tego elementu garderoby nie kończy się na jego grubości. Płaszcze pikowane damskie to także ukłon w stronę elegancji w stylu smart – idealnej, kiedy trzeba wyglądać profesjonalnie i czuć się wygodnie. Dawno minęły czasy, kiedy płaszcze pikowane damskie pasowały wyłącznie do sportowych ubrań. Dziś stanowią nieodłączny element profesjonalnych stylizacji do biura i na firmowe spotkania. Spodnie damskie w kant, wykwintne bluzki i botki na obcasie wcale się z nimi nie gryzą!

Płaszcze pikowane damskie nie boją się ozdób

Płaszcze pikowane damskie zmieniły się także jeśli chodzi o fason. Mogą zawierać niestandardowe przeszycia, być wyposażone w klapy zbliżające je do tradycyjnych płaszczy lub posiadać dekoracyjne guziki i napy. Fantazyjny jest także dobór materiałów –  mile widziane są ich kontrastowe połączenia, np. eko skóra plus wełniane ściągacze.

Jeśli chodzi o płaszcze pikowane damskie nie powinnaś ograniczać swojej kreatywności. Na wybiegach pojawiają się w naprawdę awangardowych odsłonach, uwolnij więc swoją wewnętrzną trendsetterkę i daj się ponieść wyobraźni!