Kurtki damskie – kultowe modele na każdy sezon

Kurtki damskie bezwzględnie potrzebne są zarówno jesienią, jak i zimą. Dlatego nie może ich zabraknąć w żadnej szafie. Bez kurtki ciężko wyobrazić sobie komfortowe wyjścia na zewnątrz w chłodniejsze dni.
Takie są fakty. Choć kurtki damskie mają głównie chronić przed zmiennymi i niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi, to ich design również powinien sprostać wymaganiom każdej kobiety.

Kurtka damska skórzana, potocznie zwana Ramoneską, sprawdzi się również na wiosnę. Każda modna kobieta posiada w swojej szafie, choć jej jeden klasyczny model. Coraz częściej szyte są również z zamszu.

Kurtki damskie w sezonie jesień-zima? Kultowym i najczęściej wybieranym modelem jest tzw. puchówka. Jest najcieplejszą z dostępnych kurtek na rynku. Może być  krótka do pasa oraz zupełnie długa, otulająca jak śpiwór. Bardzo często ozdabiane są naturalnymi futrami, choć coraz częściej zastępują je sztuczne odpowiedniki.

Od kilku sezonów w wielkim stylu króluje również bomberka, często wybierany model przez młode dziewczyny. Kurtki damskie w PRO-MO to również kożuszki naturalne wykonane z wełny owczej, jak i ich tańsze wersje ze sztucznego futerka. Idealnie pasują na co dzień, a także sprawdzą się w zestawieniu z elegancką kreacją.

Od wielu sezonów aktywne Kobiety również sięgają po kurtki damskie sportowe pikowane, znajdziemy tu największy wachlarz kolorów i wzorów.