Komplety – szykowna równowaga

Komplety mają w sobie coś urzekającego. Niezależnie od tego, czy mamy do czynienia z żakietem i spódnicą, sweterkiem i bluzeczką, czy może z zestawem sportowym, w każdym przypadku odnosimy wrażenie, że stylizacje są pełne ładu i harmonii.

Komplety, mimo iż przyzwyczailiśmy się oglądać je w wersji eleganckiej, równie dobrze mogą występować w odsłonach sportowych i casualowych. Stanowią świetną bazę do modowych eksperymentów sprawiając, że możemy puścić wodze fantazji, jeśli chodzi o dodatki.

Komplety idealne do pracy

Komplety sprawdzają się zwłaszcza w biurze. Dzięki nim nasze stylizacje sprawiają wrażenie przemyślanych i nieprzypadkowych. Najpopularniejsze są klasyczne komplety składające się z topu i sweterka, tzw. „bliźniaki”. Skojarzone z ołówkową spódnicą i delikatnym naszyjnikiem z perełek to ponadczasowa klasyka, która nigdy się nie starzeje. Dobieraj do nich eleganckie kurtki damskie i czółenka.

Na wyjątkowo ważne spotkania odpowiednie będą komplety supereleganckie. Składają się one najczęściej z marynarki lub żakietu i dopasowanych kolorystycznie spodni lub spódnicy. Ich barwa jest zwykle stonowana, dlatego powinnyśmy przełamać ten monochromatyczny look jakimś zdecydowanym akcentem. Może być to top w kolorze fuksji lub wyrazista, geometryczna biżuteria.

Komplety sportowe nie tylko na siłownię

Modnie i pięknie chcemy prezentować się nie tylko w pracy, czy na randce. Dbamy o nasz wygląd także w sytuacjach, które do tej pory nie były kojarzone z high fashion. Dlatego właśnie coraz popularniejsze stają się komplety sportowe.

Komplety sportowe najczęściej przybierają formę nowoczesnych dresów. Są świetną opcją na siłownię, czy poranny jogging. W wersji na co dzień stanowią z kolei bazę do stylizacji w odsłonie urban. Komplety dresowe plus kurtki bomberki lub kurtki jeansowe oraz sneakersy to swobodny zestaw idealny na wyjście na miasto. I to niekoniecznie w celu sportowym. Zakładaj je, kiedy planujesz szalony shopping lub wesoły lunch z przyjaciółmi.